Mercedes pokazuje ponad 600-konną E klasę!

Dziś w nocy Mercedes wypuścił do sieci pierwsze zdjęcia klasy E od speców z AMG.

Auto napędza znana nam dobrze jednostka o pojemności 4 litrów. Podwójnie uturbione V8 wyciąga moc 563 KM w modelu E63, a E63 S łamie barierę 600 koni (jest ich 604). Ten pierwszy rozpędzi się od zera do setki w 3.5 sekundy, drugi będzie szybszy o zaledwie 0.1 s.Moc jest przenoszona wyłącznie poprzez napęd na cztery koła 4MATIC+, za pośrednictwem nowej, 9-biegowej skrzyni biegów AMG SPEEDSHIFT MTC. Naszym zdaniem, przy momencie obrotowym wynoszącym 850 Nm w zakresie 2500-4500 rpm, AWD to konieczność.

Na pocieszenie dodamy, że mimo napędu na cztery łapy, nową E klasą AMG będzie można pozamiatać tyłkiem przy użyciu trybu DRIFT. Zaraz zaraz, czyżby Mercedes skopiował pomysł Forda? Przecież Focus RS też ma owy tryb… Drift driftowi nie równy, tak samo jak Ford i Mercedes nie są na równi. Po przejściu w “drift mode”, E63 staje się autem… tylnonapędowym! Przednia oś jest zupełnie odłączana. To nam się podoba!

Pierwsze egzemplarze E63 wyjadą na drogi w marcu przyszłego roku. Teraz czekamy na odpowiedź BMW, bowiem już niedługo zadebiutować ma nowe M5.

Poprzedni Artykuł

BMW pokazuje Światu nową serię 5!

Następny Artykuł

Debiut nowego MINI Countryman

Author

t.swiatek(małpa)motoarena.com.pl